5 tipov, ako nosiť zlaté šperky

02.04.2022

Viete, ako správne nosiť zlaté šperky? Stačí vám hravosť, spontánnosť a zažiarite vy aj váš outfit. Zlato je jedinečný, nadčasový kov a v tomto článku vám ukážeme, ako ho správne nosiť v podobe šperkov. Ak obľubujete zlaté retiazky, náramky, náušnice a iné zlaté šperky, ste na správnom mieste.

1. V jednoduchosti je krása

Pri zlatých šperkoch je dôležité zachovať si jednoduchý vzhľad. Platí tu pravidlo, že ak si na seba dáte príliš veľa kúskov, ani jeden z nich nevynikne. Snažte sa zachovať čistý a elegantný vzhľad, aby váš celkový outfit nepôsobil príliš rušivo.

2. Skombinujte rôzne druhy zlata

Kedysi bola kombinácia viacerých kovov považovaná za módny hriech, ale my sme radi, že týmto časom odzvonilo. Odporúčame najmä kombináciu ružového zlata so žltým. Je ideálna pre ležérnejší vzhľad, napríklad na každodenné nosenie do práce. Môžete skúsiť aj šperky a prstene z kombinovaného zlata, ktoré sa stávajú mimoriadne obľúbenými.

3. Noste svoje obľúbené

Pri nosení každého kúsku by ste sa mali cítiť komfortne a pohodlne. Nezabudnite na to, že vyjadrujete svoj osobný štýl. Preto sa nikdy nesnažte vyhýbať noseniu svojich obľúbených zlatých šperkov. Zlaté šperky sú nadčasové kúsky, takže sa nemusíte obávať, že by vyšli z módy.

4. Vyberte si výrazný kúsok

Jedným zo spôsobov, ako pri nosení zlata vyniknúť, je vybrať si výrazný kúsok, ktorý bude odrážať váš štýl. Vyberte si napríklad odvážny prsteň vo vintage štýle, ktorý dokonale oživí váš outfit. Náš tip sú zlaté náušnice s gréckym vzorom, ktoré premenia aj všednejší outfit na bohémsky.

5. Ukladanie

Kombinovanie rôznych šperkov je jednoduché. Veľmi obľúbené je vrstvenie náhrdelníkov, pri ktorom sa kombinujú rôzne dĺžky a veľkosti, prípadne kovy. Výsledok je ohromujúci. Odporúčame vám si obľúbené kombinácie zaznamenať.