Ako si vybrať šperky na ples?

25.01.2024

Ako si vybrať šperky na ples


Milé dámy plesová sezóna už je v plnom prúde a rovnako ako sú dôležité Vaše šaty, či topánky, netreba zabudnúť ani na správny výber šperkov. Plesové šperky Vám dodajú šmrnc a ich výberom upozorníte nepriamo na časti, ktoré chcete zvýrazniť.

K zložitejším a nápadnejším typom šiat – napr. s mnohopočetnou kamienkovou výzdobou sa hodia menej nápadné šperky, ktoré dajú jemnú pomyselnú bodku za celým Vašim plesovým outfitom. Môže ísť napríklad o náušničky, či prsteň. Pri jednoduchších šatách sa môžete vyhrať práve s doplnkami a plesovou luxusnou bižutériou.

Dôležitá vec pri výbere šperkov na ples je farba kovu. Ak máte na topánkach a šatách aplikácie vo farbe striebra, vyberte sa určite týmto smerom, pri zlatých naopak. Nezabudnite, že so šperkami by Vám mala ladiť aj kabelka.

V neposlednom rade sú na ples in aj perlové sady, ktoré sú klasikou a v minulosti aj súčasnosti sa nimi radi pýšia kráľovné a princezné. Tipy nájdete nižšie na stránke.

PLESOVÉ NÁHRDELNÍKY A SETY

Ak máte jednoduchšie šaty s okrúhlym výstrihom bez ramienok, do dekoltu sa žiada výrazný plesový náhrdelník, ktorý podčiarkne to čo má. K nemu môžete doplniť jemnejšie náušnice. Do šiat s výstrihom V môžete voliť náhrdelníky s visiacimi aplikáciami, ktoré zaplnia a vyzdvihnú čiarku v dekolte.

Každopádne voľba závisí na samotnej dáme, nakoľko každá jedna je originál a pristane jej niečo iné. Veríme, že intuitívne viete zhodnotiť, čo je pre Vás šik :). Pri extravagantnejších dámach sú výraznejšie plesové sety samozrejmosť. Avšak namiešať si ten správny plesový "koktail" musíte s citom. Nežnejšie dámy milujú minimalizmus, ktorý sa nejakým spôsobom prejaví práve vo výbere doplnkov. To ale neznamená, že máte byť až príliš opatrná.