Najhorúcejšie trendy v šperkoch v roku 2022

11.04.2022

V roku 2022 sa môžeme rozlúčiť s minimalistickým štýlom a mali by sme dať priestor odvahe. Modely známych návrhárov sú inšpirované žiarivými farbami, výraznými prvkami a mohutnosťou. Je načase vytiahnuť zo skrine kúsky, ktoré si odkladáte na výnimočné príležitosti a doladiť nimi aj bežný outfit.

Hrubé reťaze

Tento trend nie je pre každého, ale pri správnej kombinácií s oblečením je výsledok ohromujúci. Tenkým zlatým náhrdelníkom stále nič nepokazíte, tento rok je však v móde výraznejší vzhľad a mohutné zlaté reťaze môžete vidieť na móle uznávaných návrhárov. Hrubá reťaz vyzerá fantasticky v kombinácií s jemným outfitom, pretože mu dodá nádych rebelstva.

Výrazné náušnice

Veľké náušnice sú vždy v kurze, ale tento rok sú ešte žiadanejšie. Modely známych návrhárov sú inšpirované egyptským a gréckym štýlom a taktiež sa vracajú talianske zlaté obruče veľkých rozmerov. V móde sú aj visiace náušnice, či už ide o decentnejší alebo výraznejší štýl. Tento rok sa nemusíte báť nosiť náušnice, ktoré si šetríte na výnimočné príležitosti. Noste ich vždy, keď potrebujete trochu viac zažiariť.

Nadčasové perly

Perly sú silným prvkom najmä v oblasti jemných šperkov. Dizajnéri tento rok znovu objavili tento klasický prvok a predstavili jedinečné kreatívne kúsky s klasickými aj nezvyčajnými perlami. Perly a mušle umiestnené na zlatých šperkoch vyzerajú jednoducho očarujúco, príkladom toho je tento krásny zlatý prsteň s ozdobnou perlou

Farebné drahokamy

Tento rok na scénu prichádzajú žiarivé farby drahokamov s pútavými odtieňmi. Nech už je vaša obľúbená farba akákoľvek, určite sa nájde drahokam vhodný pre vás. Výber je široký, nájdete šperky od sviežich smaragdov až po zafíry a turmalíny. "Vyberajte si farby, ktoré rozžiaria vašu tvár a doplnia tón vašej pleti," radí návrhárka Melissa Kaye.